UAUIM
Prima pagină | Universitatea | Informații publice | Admitere | Facultăți | Departamente | Doctorat | Cercetare | Sponsori | Contact

Comisii diplome 2005

Comisia I: Sala Frescelor

  1. Prof.dr.arh.Emil Barbu Popescu – președinte
  2. prof.dr.arh.Angela Filipeanu
  3. prof.dr.arh.Corneliu Ghenciulescu
  4. prof.dr.arh.Dorin Ștefan
  5. Conf.dr.arh.Dan Șerban
  6. conf.dr.arh.Adrian Iordăchescu
  7. prof.arh.Constantin Spiridonidis – Grecia
  8. prof.arh.Berti Vicenzo Giuseppe - Italila
  9. prof.arh.Per Olaf Fjeld - Norvegia
  10. arh.Dan Sergiu Hanganu - Canada

Secretar comisie: prep.arh.Simina Dron

Comisia II: Sala de Judecata

  1. prof.dr.arh.Radu Tănăsoiu – președinte
  2. prof.dr.arh.Mihai Cocheci
  3. condf.dr.arh.Călin Irimescu
  4. conf.dr.arh.Florin Machedon
  5. conf.dr.arh.Georgică Mitrache
  6. ing.Dragoș Marcu
  7. arh.Enric Massip - Spania
  8. prof.arh.Sven Felding - Danemarca
  9. prof.arh.Henry Bresler - Franta
  10. arh.Mircea Lupu - Elvetia

Secretar comisie: asist.arh.Alina Voiculeț

Comisia III: Sala de Expozitie

  1. prof.dr.arh.Daniela Rădulescu-Andronic – președinte
  2. prof.dr.arh.Romeo Belea
  3. prof.dr.arh.Victor Ivaneș
  4. conf.dr.arh.Niculae Grama
  5. prof.dr.aing.Radu Petrovici
  6. lect.drd.arh.Tiberiu Florescu
  7. prof.arh.Wolf Reuter - Germania
  8. prof.arh.Piere von Meiss - Elvetia
  9. prof.arh.Dicken Castro - Columbia
  10. arh.Ion Enescu - Franta

Secretar comisie: prep.arh.Ștefan Mihăilescu

Comisia IV: Etaj I

  1. prof.dr.arh.Ștefan Scafa-Udriște – presedinte
  2. prof.dr.arh.Nicolae Lascu
  3. prof.dr.arh.Toma Olteanu
  4. conf.dr.arh.Florin Biciușcă
  5. conf.dr.arh.Constantin Enache
  6. prof.dr.ing.Mircea Crișan
  7. prof.arh.Herman Neuckermans - Belgia
  8. arh.Richard Plunz - S.U.A.
  9. arh. Ion Chiose - S.U.A.
  10. arh.Dinu Patriciu

Secretar comisie: asist.arh.Vlad Thiery

Comisia V: Etaj II

  1. Prof.dr.arh.Zoltan Takacs – președinte
  2. prof.dr.arh.Constantin Dobre
  3. conf.dr.arh.Mariana Eftenie
  4. conf.dr.arh.Sergiu Nistor
  5. conf.dr.arh.Adrian Spirescu
  6. ing.Vlăstar Apostolescu
  7. prof.arh.John Stevenson - Anglia
  8. prof.arh.Ramon Sastre - Spania
  9. arh.Angelo Roventa - Austria
  10. arh.Vladimir Arsene

Secretar comisie:asist.arh.Marius Voica

Comisia VI: Etaj III

  1. prof.dr.arh.Mircea Ochinciuc – președinte
  2. conf.dr.arh.Zeno Bogdănescu
  3. prof.d.arh.Peter Derer
  4. conf.dr.arh.Mircea Chira
  5. conf.dr.arh.Radu Teacă
  6. lect.dr.ing.Mihaela Georgescu
  7. prof.arh.David Covo - Canada
  8. prof.arh.John Berhaut Streel - Belgia
  9. prof.arh.Leen Van Duin - Olanda
  10. arh.Mihai Crăciun - S.U.A.

Secretar comisie: asist.arh.Ioana Popescu

Un material de prezentare a Universității de Arhitectură și Urbanism „Ion Mincu” – informații despre admitere, programe de studii, facilități oferite, cercetare, burse și mobilități pentru studenți, alumni etc:
Brosura UAUIM.pdf [23MB]
Illustration by Laura Cristea and Cristina Popescu
Ten good reasons to study Architecture at UAUIM
Secția de Arhitectură în limba engleză:
https://architecture.uauim.ro/